FASÁDY

Fasáda je jakýmsi kabátem každé stavby. Někdy se investor věnuje spíše výběru vizuální stránky a tu mnohem důležitější (skladbu fasády) nechává na dodavateli a jeho zkušenostem. Dodavatel tak má často volnou ruku s výběrem typu a kvality materiálů. A tak může docházet k tomu, že pro realizaci vybere např. tenkovrstvou stěrku („lepidlo“), která je momentálně v akci a cenově výhodnější. Na trhu je spousta stěrek, některé by se vůbec neměly používat na fasády a každá je určena k použití např. dle typu podkladu, nebo účelu použití (lepení, stěrkování) apod.

Fasáda by měla být vždy řešena v uceleném systému od jednoho dodavatele, protože tak se jednotlivé materiály testují, schvalují a certifikují. My nejčastěji spolupracujeme se společností Franken Maxit s.r.o., která díky spolupráci s dalšími výrobci jako např. Wienerberger nebo Heluz společně vyvíjí ucelené fasádní systémy.

Rovněž i dokončovací práce ve stavebnictví se neustále zdokonalují.  Již nějakou dobu se omítání stěn, stropů, fasád budov začalo provádět mechanicky pomocí speciálních strojů. Strojově vyrobená omítka je navíc optimálně rovnoměrná. Moderním trendem ve stavebnictví jsou tedy strojní omítky (tepelně izolační omítka), které urychlují práci, jsou lépe zpracovatelné, mají lepší vlastnosti a díky strojnímu zpracování i stabilní složení.

My tomu říkáme STROJNÍ FASÁDA. Jedná se o schválenou skladbu fasády jak od výrobců cihel, tak i od výrobců omítkových směsí:

U rekonstrukcí starších budov je vhodnější varianta se zateplením. Pokud si ale můžete vybrat u novostavby, tak my jednoznačně doporučujeme STROJNÍ FASÁDU.

Klasické ZATEPLENÍ polystyrénem nebo vatou (zateplovací systém) je běžnou skladbou fasády. My se specializujeme na STROJNÍ FASÁDU (termoizolační omítka), která se většinou aplikuje na zateplené cihly. Termoizolační omítka (tepelně izolační omítka) srovná povrch, ale neuzavře stavbu, která může nadále „dýchat“ oproti polystyrénu nebo minerální vatě.

Jsme vám k dispozici s odborným poradenstvím včetně konzultací přímo s výrobcem omítkových směsí.

Zateplovat nebo nezateplovat?

Tuto otázku naši klienti řeší často. Obě varianty mají svá pro a proti.

Moderním trendem ve stavebnictví je stavba ze zateplených cihel o větší tloušťce. Není pak potřeba ještě zateplovat polystyrénem nebo vatou a uzavírat tím celou stavbu do „plastového obalu“, který má určitou životnost.

U fasád je potřeba řešit větší množství detailů než na příklad u vnitřních omítek. Dnes jsou velice časté venkovní žaluzie, které mají vodící lišty v ostění oken nebo je potřeba si ujistit řešení soklu, případně zakončení omítky u země. Proto je u fasády potřeba nejprve se sejít na místě, zvolit správné materiály a až pak je možné vyhotovit cenovou nabídku. Díky různým řešením detailů a výběru materiálů mohou být i výraznější cenové rozdíly.

PODKLAD PRO FASÁDU

  • Musí být vyzrálý, nosný, suchý, zbavený prachu, mastnoty a ostatních nečistot.
  • Zdivo musí být již dotvarováno (podle EN 1996–2 a cihlářského lexikonu). I když je podklad vizuálně v pořádku a nezdá se zaprášený, vždy jej omeťte suchou malířkou štětkou nebo koštětem.

U realizace fasády je oproti vnitřním pracím jeden neovlivnitelný faktor – počasí. Samozřejmě nás lehký déšť od práce neodradí, ale při velkém dešti nebo větru se venku a zvláště např. na lešení nedá pracovat, a to z pohledu technologického, bezpečnostního, ale i zdravotního. Někdy je nutné práce na několik dní přerušit.

FINÁLNÍ ŠLECHTĚNÁ OMÍTKA

Finální šlechtěná (většinou) silikonová omítka v různých zrnitostech a barvách dle rozsáhlého vzorníku anebo dle RAL. Silikonové omítky jsou velice kvalitní materiály, které jsou vodoodpudivé, ale paropropustné. Můžete je čistit i tlakovým čističem.

Při nanášení šlechtěné omítky je velice důležité počasí, nesmí příliš svítit slunce, nesmí být vysoké teploty anebo foukat silný vítr. Pokud by se šlechtěná omítka realizovala v takový podmínkách, tak „zasychá pod rukama“ a na stěnách by byly fleky.

Naše služby zahrnují tedy především strojní omítky, sádrové omítky, venkovní strojní omítky, vápenocementové omítky, venkovní strojní omítky, strojní sádrové omítky, jádrové omítky, sádrové stěrky, štukové omítky, strojní fasáda, ale nabízíme také i lité podlahy, sádrokartonymontáž sádrokartonu, ale nabízíme také interiéry na klíč. Pro klienta to znamená dokončení interiéru, dokončení stavby, omítky a malby.

Oblast našeho zaměření je Praha, Praha západ, Beroun, Králův Dvůr, Rudná, Dobříš, Příbram, Černošice, Rokycany, Kladno, Zdice, Hořovice, Mníšek pod Brdy, Hořovice, Unhošť, Hostivice, Vysoký Újezd, Dobřichovice.

Pokud nám pošlete informace k vaší stavbě (např. adresu, půdorysy, řezy, pár fotek pro představu apod.), tak vám spočítáme cenovou nabídku a přijedeme k vám na konzultaci zdarma.