Sádrové stěrky

Sádrové stěrky se nejčastěji využívají jako doplněk pro dosažení dokonale hladkého povrchu a vzhledu. Používá se na místech, kde je potřeba zahladit drobné nerovnosti do 5 mm, zejména jako finální vrstva například na monolitickém betonu nebo na jádrové omítce.

Sádrová stěrka se nejčastěji používá na stropy nebo jako finiš na jádrovou omítku, nebo pokud chce zákazník hladký povrch, ale z nějakého důvodu není možné aplikovat sádrovou omítku.

Pokud provádíte rekonstrukci, kam se většinou nedoporučuje gletovaná jednovrstvá sádrová omítka, ale vy chcete moderní interiér s hladkými omítkami, tak je sádrová stěrka nejlepší volbou. Oproti štukovým omítkám je lehce opravitelná a má stejně hladký povrch jako sádrokartonové konstrukce, které jsou běžně používané při rekonstrukcích.

My aplikujeme sádrovou stěrku strojově ve dvou vrstvách, které na závěr přebrousíme.

Sádrové stěrky – výhody a nevýhody

Sádrové stěrky jsou esteticky nejdokonalejším povrchem a hodí se k většině běžných podkladů.

Jejich největší výhody jsou prodyšnost a schopnost absorbovat vlhkost a následně ji uvolňovat do prostoru (stejně jako sádrové omítky). Navíc dokáží lépe držet teplo a při jejich realizaci ušetříte čas, protože rychleji schnou.

Sádrové stěrky se aplikují ve velmi tenkých vrstvách. Aplikace může být jednovrstvá anebo vícevrstvá. My se snažíme zákazníkům doporučovat dvouvrstvou sádrovou stěrku od společnosti STEMEX, která se nám osvědčila a naši zákazníci s ní byli vždy spokojeni.

Jde o tenkovrstvý materiál používaný jako finální vrstva omítky s dokonale hladkým a jemným povrchem, který je připravený pro výmalbu. Často se aplikují na hladké betonové panely místo sádrové omítky nebo na nákladnější sádrokartonové podhledy.

Nevýhodou sádrových stěrek je, že se dají použít pouze v interiéru a nedoporučují se do místností, kde je neustále vlhko (koupelny, závodní kuchyně, prádelny). Obecně je při nanášení sádrové stěrky zapotřebí více zkušeností a zručnosti, než při nánosu omítky štukové.

Další nevýhodou je měkkost sádrové stěrky, tím jsou mnohem náchylnější na mechanické poškození. Pokud máte malé děti, očekávejte vrypy a díry. Na druhou stranu, sádrové stěrky se snadno opraví (např. finálním tmelem na sádrokartonové konstrukce a přebroušením).

Naše služby zahrnují především strojní omítky, sádrové omítky, venkovní strojní omítky, vápenocementové omítky, venkovní strojní omítky, strojní sádrové omítky, jádrové omítky, sádrové stěrky, štukové omítky, strojní fasáda, ale nabízíme i lité podlahy, anhydrit, anhydritový litý potěr, cementový litý potěr, cemflow, sádrokartonymontáž sádrokartonu, ale nabízíme také interiéry na klíč. Pro klienta to znamená dokončení interiéru, dokončení stavby, omítky a malby.

Naše oblast zaměření je Praha, Praha západ, Beroun, Králův Dvůr, Rudná, Dobříš, Příbram, Černošice, Rokycany, Kladno, Zdice, Hořovice, Mníšek pod Brdy, Hořovice, UnhošťHostivice, Vysoký Újezd, Dobřichovice.

Sádrové stěrky – sledujeme všechny nové trendy!

Pokud nám pošlete informace k vaší stavbě (např. adresu, půdorysy, řezy, pár fotek pro představu apod.), tak vám spočítáme cenovou nabídku a přijedeme k vám na konzultaci zdarma.