Sádrové omítky

Sádrové omítky v dnešní době plně nahrazují klasické štukové omítky. Stejně jako se vyvíjí ostatní obory, tak i ve stavebnictví jsou nahrazovány staré postupy těmi novými a proto sádra.

Sádrové omítky patří mezi oblíbený a kvalitní materiál pro vnitřní i venkovní použití. Rozmanitost směsí nabízených výrobci umožňuje vybrat si možnost, která je vhodná pro místo aplikace a typ následné povrchové úpravy. Je však důležité nejen správně vybrat, ale také dodržovat technologii nanášení omítky na povrch.

Naši pracovníci mají mnohaleté odborné zkušenosti, a tak sádrové omítky nebudou v tomto směru žádnou novinkou.

Sádrové omítky lze aplikovat ve vrstvách od 8 do 50 mm dle potřeby. Jsou vhodné i do vlhkých prostor jako domácí kuchyně nebo koupelny, kde vlhkost nepřekračuje 70%. Lze ji aplikovat takřka na každý typ zdiva (cihelné, betonové, pórobetonové tvárnice nebo na vyzrálé vápenocementové omítky). Hladký povrch, ve kterém se nedrží prach je mnohem vhodnější např. pro alergiky. Navíc sádrové omítky není nutné malovat tak často jako ty štukové.

Sádrová omítka zdivo neuzavře a dochází k odvětrávání vlhkosti ze stavebních procesů a to prospívá tepelněizolačním vlastnostem zdiva.

POZOR: Sádrové omítky se příliš nehodí do rekonstruovaných objektů. Pokud ale budete chtít hladký povrch omítek, tak můžeme udělat stříkanou jádrovou omítku a na ni následně nanést strojní sádrovou stěrku a nepoznáte rozdíl.

Jsme vám k dispozici s odborným poradenstvím včetně konzultací přímo s výrobcem omítkových směsí.

Sádrovápenné omítky

Sádrovápenné omítky – co to vlastně je? Jedná se o kombinaci vlastností sádrových omítek a klasických štukových omítek. Díky vyváženému materiálu a dalších přísad pro zlepšení vlastností, je tato jednovrstvá omítka nejčastěji používanou strojní omítkou.

Strojní sádrovápenná omítka s úpravou gletováním (hladký povrch) je dnes vůbec nejčastěji realizovanou omítkou. Často ji někdo prezentuje jako sádrovou omítku – v podstatě se ji tak říká, ale pokud chceme být přesní, tak jde o sádrovápennou omítku. Čistě sádrová omítka je mnohem měkčí a není tak praktická jako sádrovápenná omítka pro běžný život (děti, zvířata, pohyb po domě apod.). Při jejich hladkém povrchu a hlavně po výmalbě jsou obě omítky k nerozeznání.

U některých systémů zdiva, které jsou přesně a rovně vyzděné (např. YTONG) může stačit malá vrstva omítky o tloušťce 5-8 mm.

Do našeho portfolia patří nejen strojní omítky, sádrové omítky, venkovní strojní omítky, vápenocementové omítky, venkovní strojní omítky, strojní sádrové omítky, jádrové omítky, sádrové stěrky, štukové omítky, strojní fasáda, ale nabízíme i lité podlahy, sádrokartony, montáž sádrokartonu, ale nabízíme také interiéry na klíč. Pro klienta to znamená dokončení interiéru, dokončení stavby, omítky a malby.

Opakování je matka moudrosti a proto i zde pro jistotu uvádíme, kde nás spatříte při práci sádrové omítky Praha, sádrové omítky Praha západ, sádrové omítky Beroun, sádrové omítky Králův Dvůr, sádrové omítky Rudná, sádrové omítky Dobříš, sádrové omítky Příbram, sádrové omítky Černošice, sádrové omítky Rokycany, sádrové omítky Kladno, Zdice, sádrové omítky Hořovice, sádrové omítky Mníšek pod Brdy, sádrové omítky Hořovice, sádrové omítky Unhošť, sádrové omítky Hostivice, sádrové omítky Vysoký Újezd, a sádrové omítky Dobřichovice.

Sádrové omítky – domluvte si nezávaznou konzultaci!

Pokud nám pošlete informace k vaší stavbě (např. adresu, půdorysy, řezy, pár fotek pro představu, apod.), tak vám spočítáme cenovou nabídku a přijedeme k vám na konzultaci zdarma.