Jádrové omítky

Jádrové omítky a jejich hlavní využití je tam, kde zvýšená vlhkost zabraňuje použití sádrové omítky. Tato směs nejen odstraňuje povrchové vady, ale může sloužit i jako povrchová úprava stěn uvnitř i vně domu a může se použít i jako základní vrstva pod finální tenkovrstvou omítku.

Jádrové omítky mohou být několika druhů dle složení a dle jejich použití (vápenocementová omítka, lehčená vápenocementová omítka, vápenná omítka, cementová omítka, protipožární omítka, tepelněizolační omítka, sanační omítka).

Realizace lehčené jádrové omítky se sádrovou stěrkou (rekonstrukce).

Klasické cementové, vápenocementové, lehčené vápenocementové nebo vápenné omítky jsou určené pro následnou finální povrchovou úpravu. Jde prakticky o vytváření podkladu, srovnávací vrstvu podkladu. Tyto omítky lze většinou aplikovat jak uvnitř tak i vně stavby.

My nejraději používáme lehčenou vápenocementovou omítku Maxit ip18e, která má vlastnosti klasické jádrové omítky, ale díky lehčení polystyrénovými kuličkami má i zlepšené tepelněizolační vlastnosti a mnohem lepší povrchové pnutí, takže nevypraskává při vysychání jako klasická vápenocementová omítka.

DOPORUČENÍ: Štuková omítka není jedinou finální úpravou jádrových omítek. Pokud chcete moderní a hladký povrch jako u sádrových omítek (sádrokartonové konstrukce), tak u vás můžeme realizovat sádrovou stěrku.

U rekonstrukcí, kde je ve klepech vlhkost, tak umíme navrhnout ucelený sanační systém se sanační jádrovou omítkou a vápenným štukem. Další podkladní vrstvy jsou vždy dle konkrétní realizace.

Naše služby zahrnují především strojní omítky, sádrové omítky, venkovní strojní omítky, vápenocementové omítky, venkovní strojní omítky, strojní sádrové omítky, jádrové omítky, sádrové stěrky, štukové omítky, strojní fasáda, ale nabízíme i lité podlahy, anhydrit, anhydritový litý potěr, cementový litý potěr, cemflow, sádrokartonymontáž sádrokartonu, ale nabízíme také interiéry na klíč. Pro klienta to znamená dokončení interiéru, dokončení stavby, omítky a malby.

Zaměřujeme se na oblast Praha, Praha západ, Beroun, Králův Dvůr, Rudná, Dobříš, Příbram, Černošice, Rokycany, Kladno, Zdice, Hořovice, Mníšek pod Brdy, Hořovice, Unhošť, Hostivice, Vysoký Újezd, Dobřichovice.

Jádrové omítky – obor omítky máme zmapovaný dokonale!

Pokud nám pošlete informace k vaší stavbě (např. adresu, půdorysy, řezy, pár fotek pro představu apod.), tak vám spočítáme cenovou nabídku a přijedeme k vám na konzultaci zdarma.