Strojní fasáda (tepelněizolační omítka)

Strojní fasáda je moderní fasádní systém využívaný ve chvíli, kdy má stavba dostatečně silné zdi, zateplené zdivo anebo není potřeba stavbu tepelně izolovat jako např. garáž, zahradní domky apod. Takováto fasáda je mnohem prodyšnější a tím je i menší pravděpodobnost tvorby jakýchkoliv plísní apod. Stejně jako se vyvíjí ostatní obory, tak i ve stavebnictví jsou nahrazovány staré postupy těmi novými. Lehčené strojní omítky s vlákny mají výrazně lepší vlastnosti než běžná jádrová omítka.

Stavba se neuzavře jako při klasickém zateplení, ale nechá ji dýchat a tím je skladba mnohem méně náchylná na různé plísně a je celkově zdravější.

Pomůžeme vám s výběrem omítky a vše zkonzultujeme s naším ověřeným dodavatelem. Skladba fasády (fasádní systém) potom bude vyhovovat jak stavebně, tak i esteticky.

Strojní nanášení omítek umožňuje jejich rychlou aplikaci na velkých plochách a délka tuhnutí omítky dovoluje časově zvládnout všechny technologické kroky.

Základní skladba strojní fasády:
  • Tepelněizolační omítka (strojní omítka).
  • Stěrkování povrchu tenkovrstvou omítkou, v případě potřeby armování tkaninou (perlinkou).
  • Silikonová omítka (točená omítka).

Tepelněizolační omítky v dnešní době plně nahrazují klasické jádrové omítky. Tepelněizolačních omítek je celá řada, ale my nejčastěji aplikujeme tepelněizolační omítku Maxit ip190SFL, která má podle nás nejlepší poměr cena/výkon na českém trhu. Jedná se o lehčenou vápenocementovou omítku vyztuženou vlákny. Pokud hledáte lepší tepelněizolační vlastnosti, tak můžeme aplikovat omítku Maxit ip76 therm, záleží vždy na náročnosti klienta a vlastnostech, které požaduje.

Vlastnosti tepelněizolační omítky:
Popis produktu Maxit ip190 SFL

Omítka Maxit ip 190 SFL (tepelněizolační strojní omítka) je vodoodpudivá, průmyslově připravená suchá maltová směs na bázi vápna, cementu a vybraných frakcí kameniva, minerálních a organických vylehčujících přísad, speciálních vláken a přísad pro zlepšení zpracovatelnosti. maxit ip 190 SFL je omítka skupiny P II dle DIN 18550 a pevnostní třídy CS II dle EN 998-1.

Oblast použití

Ve vnějším a vnitřním prostředí jako lehká jádrová omítka s extrémně nízkým vnitřním napětím na všechny běžné podklady, speciální pro moderní vysoce tepelněizolační zdivo dle doporučených omítkových systémů pro jednotlivé druhy zdiva. Dále na zdivo všeho druhu, beton a nosiče omítek.

Forma dodávky a strojní zařízení

Zpracovatelná všemi běžnými omítačkami, směšovacími čerpadly a ručně.

Dodává se ve speciálních silech transportního a dopravního systému Maxit, na přání se silomíchacím čerpadlem SMP.

DOPORUČENÍ: Pokud zvolíte finální silikonovou omítku (šlechtěná omítka) se zrnitostí větší než 2mm a máte stavbu z cihel Porotherm nebo Heluz, tak se stavba nemusí armovat (lepidlo + perlinka), čímž podstatně ušetříte. Povrch stačí pouze vystěrkovat pro dokonale rovný podklad. Je to schválený systém ve spolupráci Maxitu s výrobci stavebního materiálu.

Naše služby zahrnují tedy především strojní omítky, sádrové omítky, venkovní strojní omítky, vápenocementové omítky, venkovní strojní omítky, strojní sádrové omítky, jádrové omítky, sádrové stěrky, štukové omítky, strojní fasáda, ale nabízíme také i lité podlahy, sádrokartonymontáž sádrokartonu, ale nabízíme také interiéry na klíč. Pro klienta to znamená dokončení interiéru, dokončení stavby, omítky a malby.

Oblast našeho zaměření je Praha, Praha západ, Beroun, Králův Dvůr, Rudná, Dobříš, Příbram, Černošice, Rokycany, Kladno, Zdice, Hořovice, Mníšek pod Brdy, Hořovice, Unhošť, Hostivice, Vysoký Újezd, Dobřichovice.

Pokud nám pošlete informace k vaší stavbě (např. adresu, půdorysy, řezy, pár fotek pro představu apod.), tak vám spočítáme cenovou nabídku a přijedeme k vám na konzultaci zdarma.