Štukové omítky

Štukové omítky jsou klasickou formou omítky. Díky novým technologickým postupům a vývoji ve stavebnictví jsou štukové omítky na ústupu a nahrazují je moderní jednovrstvé omítky sádrové nebo vápenosádrové. Jejich realizace je totiž náročná a tím i nákladná pro investora. Nejprve se nanese první vrstva vápenocementové omítky, na kterou se aplikuje druhá vrstva štukové omítky. Výsledná omítka je takřka totožná s jednovrstvou vápenosádrovou filcovanou omítkou, ale právě náročnost a cena je mnohem vyšší.

Štuková omítka – výhody a nevýhody

Pravděpodobně nejběžnější finální vrstva omítky v České republice. Není obtížné ji aplikovat, což je její hlavní výhoda. Nanáší se na stěny a stropy natahovákem a následně se filcuje krouživými pohyby.

Většinou je bílé barvy a pro prostory jako je garáž nebo dílna může být i bez výmalby jako náhradu malířského nátěru. Jasnou výhodou je její cena a díky tomu často vítězí v porovnání se sádrovou stěrkou, která vás s materiálem a prací vyjde zhruba dvakrát dráž.

Nevýhoda štuku oproti sádrové omítce je její zrnitost, kvůli které nedosáhnete bezchybného vzhledu. Na druhou stranu se díky tomu skryjí drobné nedokonalosti v nanášení.

Další nevýhodou je opravitelnost štukové omítky oproti sádrovým stěrkám. Jelikož je štuková omítka zrnitá, tak by se po opravách měly správně přeštukovat vždy celé plochy, aby na zdech nevznikaly fleky.

Naše služby zahrnují především strojní omítky, sádrové omítky, venkovní strojní omítky, vápenocementové omítky, venkovní strojní omítky, strojní sádrové omítky, jádrové omítky, sádrové stěrky, štukové omítky, strojní fasáda, ale nabízíme i lité podlahy, anhydrit, anhydritový litý potěr, cementový litý potěr, cemflow, sádrokartonymontáž sádrokartonu, ale nabízíme také interiéry na klíč. Pro klienta to znamená dokončení interiéru, dokončení stavby, omítky a malby.

Zaměřujeme se na oblast Praha, Praha západ, Beroun, Králův Dvůr, Rudná, Dobříš, Příbram, Černošice, Rokycany, Kladno, Zdice, Hořovice, Mníšek pod Brdy, Hořovice, UnhošťHostivice, Vysoký Újezd, Dobřichovice.

Štukové omítky – kvalitně zajistí VKN-OMÍTKY s.r.o.

Pokud nám pošlete informace k vaší stavbě (např. adresu, půdorysy, řezy, pár fotek pro představu apod.), tak vám spočítáme cenovou nabídku a přijedeme k vám na konzultaci zdarma.