STROJNÍ OMÍTKY

Specializujeme se na strojní omítky (sádrové omítky, jádrové omítky, tepelněizolační omítky). Spolupracujeme převážně s německým výrobcem omítkových směsí Maxit, od kterého máme i certifikaci. Vnitřní omítání stěn domu vyžaduje, aby kompozice byla dokonale hladká. Pro venkovní práce je vyžadována směs, která je odolná vůči nepříznivým faktorům prostředí.

Moderním trendem v aplikaci omítek jsou suché omítkové a maltové směsi. Výhod pro jejich použití je více než dost. Suché směsi vznikají v moderních výrobnách, kde se kvalita kontroluje dle přísných regulí. Obsah všech potřebných složek má jasnou recepturu a směs je tak rovnoměrná.

Klasické ruční nanášení je dlouholetou tradicí, a ještě se s tím asi budeme dlouho setkávat. Moderní formou nanášení omítek je strojní omítání, které je mnohem jednodušší, rychlejší a spolehlivější. Omítnutí celého domu je díky tomuto systému otázkou několika dnů.

Od dodavatele materiálu máme v péči několik sil, ve kterých nám dodává suché směsi až na stavbu u našich zákazníků. Uvnitř stavby pak máme vlastní omítací stroj, který nám míchá stabilní omítkovou maltu. Pokud není možné na stavbu přistavit silo, pak je možnost pytlovaného materiálu, který je stejné kvality a sype se přímo z pytlů.

Fáze omítání

Příprava

Velice důležitou součástí strojních omítek je důkladná příprava.
 1. Fotodokumentace každé místnosti a stěny, abychom věděli, kde je elektroinstalace, voda, topení.
 2. Na rámy oken lepíme okenní apu lištu, která tvoří dilataci, aby omítka u oken nepopraskala.
 3. Zafóliujeme všechna okna a dveře, aby nedošlo k poškození.
 4. Rohy osadíme pozinkovanými rohovými profily, aby se zpevnila omítka v nejnamáhavějších místech.
 5. Přechodové můstky mezi různými druhy stavebních materiálů.
 6. Zavíčkujeme elektroinstalační krabice kvůli ochraně kabelů.

Zpracování omítky

Kvalitní stroje a zkušený tým.
 1. Přistavení sila s omítkovou směsí.
 2. Vybavení máme na většinu typů omítek vlastní. Raději si hlídáme a servisujeme své omítací stroje, než si půjčovat po někom jiném.
 3. Máme zkušené a proškolené týmy omítkářů s dlouholetými zkušenostmi z Německa a Rakouska.
 4. Množství materiálu je zváženo v momentu přistavení sila a váží se i při odjezdu. Je pak tedy jasné, kolik se spotřebovalo materiálu.

Předání a záruka

Kontrola – Předání – Záruka.
 1. Po dokončení omítání strhneme ochranné fólie a vše uklidíme.
 2. Provedeme první kontrolu, abychom vychytali poslední opravy (okolí zásuvek, vypínačů, v rozích, okenní špalety, drobná poškození během omítání apod.).
 3. Projdeme omítky s investorem, abychom si byli jisti, že je s dílem spokojený.
 4. Sepíšeme předávací protokol a odevzdáme klíče.
 5. Držíme zákonem danou záruku a jsme v kontaktu kdykoliv je potřeba.

Jsme vám k dispozici s odborným poradenstvím včetně konzultací přímo s výrobcem omítkových směsí.

Nerealizujeme pouze novostavby, často jde o rekonstrukce s velmi smíšeným zdivem, kde je potřeba zvolit správnou skladbu omítky a také správné technologické postupy. Umíme realizovat i sanační systémy (sanační omítka, sanační štuk apod.). Záleží vždy na představě zákazníka nebo podkladu. Jsme pro naše dodavatele důležitým partnerem, a tak není problém s ním cokoliv zkonzultovat a ověřit správnost navrhovaného postupu.

Máme několik zkušených týmů s vlastními omítacími stroji a vybavením. Naší specializací jsou hladké sádrové omítky (sádrovápenné omítky) a jádrové omítky.

Pokud je stavba uzavřená, vlastním topením si ji temperujeme a můžeme aplikovat omítky i když je venku zima. Potřebujeme se akorát napojit na vodu a elektrický proud. Vše vám postupně vysvětlíme a ukážeme. Není problém vás vzít na ukázku naší práce na jinou stavbu, kterou v tu chvíli budeme realizovat a to především díky dobrým vztahům s našimi klienty.

SÁDROVÉ NEBO ŠTUKOVÉ OMÍTKY?

Je to hlavně otázka vkusu, ale my svého favorita máme a řekneme vám proč.

Sádrové omítky (sádrovápenné) mají lepší vlastnosti pro klima uvnitř domu. Umí totiž regulovat vlhkost. Sádra je zkrátka zdravější materiál než vápno.


Nespornou výhodou jsou navíc případné opravy – sádrovou omítku přejedete tmelem a máte téměř originální povrch. Oproti tomu u štukových omítek budete mít většinou hladké fleky na stěnách anebo musíte přeštukovat velké plochy.


Často se dnes realizují sádrokartonové podhledy, které mají stejný povrch jako sádrové omítky a "na oko" je lepší, když jsou povrchy stejné, a ne jeden hrubší a druhý hladší.


Dříve se říkalo, že sádrové omítky jsou měkké a lehce se poškodí, to už ale neplatí, a zvláště ne u sádrovápenných omítek, které prakticky využívají výhody obou typů.

Ke každé omítce/materiálu výrobce poskytuje technický list – doporučujeme se s jeho vlastnostmi seznámit. V technických listech se často uvádí např. způsob/doba zrání omítky, abyste věděli, jak pokračovat s dalšími pracemi na stavbě.

Materiál na strojní omítky nám dodává převážně společnost Franken Maxit, na jejich stránkách si můžete sami stáhnout technické listy, prohlášení o shodě a další materiály v případě potřeby zde: https://www.maxit.de/cz/ke-stazeni/

Dbáme na dodržování technických postupů a doporučených skladeb od výrobců. Pokud se společně dohodneme na změně skladby anebo si budeme vědomi rizika, na které vás upozorníme, ale vy budete trvat např. z úsporných důvodů na těchto materiálech/postupech/změnách, pak za to nesete plnou odpovědnost vy sami. Při námi doporučené/navrhované skladbě poskytujeme zákonem dané záruky.

PODMÍNKY NA STAVBĚ

 • Uzavřená a zabezpečená proti průvanu
 • Zastínit výrazně osluněné plochy
 • Vnitřní teplota +5°C až +30°C
 • Vyklizená stavba, aby nedošlo k poškození např. nářadí apod.
 • Stavbu musí být možno uzamknout, aby nedošlo ke ztrátě vybavení nebo materiálu.

TECHNICKÉ POŽADAVKY

 • přívod vody min. 3/4″, tlak vody min. 0,35 Mpa
 • Přívod el. energie 380V, jistič min. 32C
 • zábor pro silo, pokud není prostor na vlastním pozemku

Průměrná tloušťka omítek je 10 mm. Materiál je kalkulován dle průměrné tloušťky po zaměření, ale v případě nerovností je spotřeba materiálu vyšší a doúčtuje se dle reálné spotřeby ze sila a dle aktuálního ceníku dodavatele materiálu.

Do našeho portfolia patří nejen strojní omítky, sádrové omítky, venkovní strojní omítky, vápenocementové omítky, venkovní strojní omítky, strojní sádrové omítky, jádrové omítky, sádrové stěrky, štukové omítky, strojní fasáda, ale nabízíme i lité podlahy, litý anhydritový potěr, litý cementový potěr, cemflow, anyhdrit, sádrokartonymontáž sádrokartonu. Dokážeme udělat i interiéry na klíč. Pro klienta to znamená dokončení interiéru z hlediska dokončení -omítky a malby.

Strojní omítky Praha, strojní omítky Praha západ, strojní omítky Beroun, strojní omítky Králův Dvůr, strojní omítky Rudná, strojní omítky Dobříš, strojní omítky Příbram, strojní omítky Černošice, strojní omítky Rokycany, strojní omítky Kladno, strojní omítky Zdice, strojní omítky Hořovice, strojní omítky Mníšek pod Brdy, strojní omítky Hořovice, strojní omítky Unhošťstrojní omítky Hostivice, Vysoký Újezd strojní omítky Dobřichovice – zakázky v těchto městech realizujeme nejčastěji.

Strojní omítky – všechny Vaše dotazy rádi zodpovíme!

Pokud nám pošlete informace k vaší stavbě (např. adresu, půdorysy, řezy, pár fotek pro představu, apod.), tak vám spočítáme cenovou nabídku a přijedeme k vám na konzultaci zdarma.