04Čvc

Od srpna roku 2022 realizujeme v Berouně „na golfu“ strojní omítky (sádrové omítky) a hrubé podlahy pro výstavbu řadových domů v lukrativní lokalitě u golfového hřiště. Ve dvou etapách bude celkem realizováno 44 řadových domů pro investora EBM Construct, s.r.o. Řadové domy by měly být hotové a předané novým majitelům postupně už od prosince 2022 a v průběhu roku 2023.

Generálním dodavatelem stavby je společnost EBM Construct, s.r.o., která společně s ostatními společnostmi ze skupiny EBM je i investorem „od pozemku až po prodej“. Naše společnost VKN-OMÍTKY s.r.o. jako subdodavatel pro strojní omítky a hrubé podlahy si velice váží této spolupráce.

STROJNÍ OMÍTKY

Realizujeme strojní omítky několika typů. Uvnitř objektů aplikujeme strojní sádrovápenou omítku Maxit ip23e ve vrstvách 10-15 mm. Tato omítka je velice často používaná pro své výborné vlastnosti, kdy kombinuje výhody sádrové a vápenné omítky. Má hladký (gletovaný) povrch, takže se hodí k sádrokartonovým stropům.

V koupelnách a na vnějších stranách garáží realizujeme strojní jádrovou vápenocementovou omítku Maxit ip18e. Tato omítka je lehčená polystyrénem a tím pádem má lepší tepelněizolační vlastnosti a povrchové pnutí (méně vypráskává při zrání).

Díky spokojenosti objednatele s našim dosavadním fungováním na stavbě jsme se dohodli na realizaci sádrové stěrky na spodní stranu ramen schodišť, která budou nejčastěji v prostoru obývacího pokoje. Ve druhé etapě budeme aplikovat i tepelněizolační omítku Maxit ip190sfl, aby měla omítka lepší termoizolační vlastnosti na stěnách, které dělí studenější prostory garáže a obývacího prostoru.

HRUBÉ PODLAHY

Spolupráci jsme rozšířili i pro dodávku hrubých podlah, a to včetně pokládky podlahového izolantu. Jelikož je většina domů již prodaná svým budoucím obyvatelům, tak jsou různé finální krytiny. A i podle finální krytiny se často musí zvolit i odlišný materiál na zalití podlahového topení.

Využíváme zde kombinaci anhydritového litého potěru (Anhydrit) a cementového litého potěru (Cemflow) a to vždy ve vyšších pevnostních třídách než je běžný standard.

Nejprve ale hned po omítkách pokládáme podlahový polystyrén, pak pustíme do objektu topenáře, kteří položí systémovou desku, obvodovou dilatační pásku a topného hada podlahového topení. My pak zkontrolujeme těsnost vytvořené „vany“, případně utěsníme riziková místa a připravíme separační folii a obvodovou dilataci v garáži, kde není podlahové topení. Lité potěry lijeme z mixu od betonárky přes vlastní čerpadlo do jednotlivých objektů.

Zhruba po 2-3 týdnech, kdy je litý potěr dostatečně vyzrálý, povrch zbrousíme, abychom strhli šlem na povrchu a případné drobné nerovnosti, které při lití mohou vzniknout.

Věříme, že celou zakázku společně s objednatelem dotáhneme k úspěšnému konci a vše předáme v termínu novým majitelům. Naše firma pochází z Berouna, místo realizace dobře známe a o to více nám na kvalitně odvedené práci a spokojenosti zákazníků hodně záleží.