Zateplovací systém

Primární funkce fasády je hlavně ochrana před vnějšími vlivy (zima, teplo, déšť, sluneční záření, vítr, vlhkost apod.), zabránit vniku vody do stavby. Zateplení budou je možné jak u rekonstrukcí, tak i u nově postavených rodinných domů, bytových domů, panelových domů či budov historických. Zateplovací systém přináší uživatelům staveb hned několik pozitiv – např. redukce nákladů na její vytápění, stabilizace klimatu a také samozřejmě zvyšuje hodnotu samotné stavby.

Kontaktní zateplovací systém je fasádní systém, kdy je izolant (nejčastěji polystyrén nebo minerální vata) nalepen pevně přímo k podkladu (zdivo, stěna) pomocí příslušné lepící hmoty. Následně je izolant kotven k podkladu talířovými hmoždinkami pro stabilitu celého systému. Veškeré plochy po celém obvodu stavby jsou zatepleny bez rizika vzniku tepelných mostů. Celý povrch se následně armuje vložením armovací tkaniny (perlinka) do tenkovrstvé stěrky (lepidlo). Na všechny rohy stavby se aplikují fasádní rohy s tkaninou pro jejich vytvarování a zpevnění. Poslední vrstvou kontaktního zateplovacího systému je finální šlechtěná omítka v barevném provedení dle přání zákazníka. Penetrace pod šlechtěné omítky je nutností, aby se sjednotila nasákavost podkladu.

Správně realizovaný kontaktní zateplovací systém chrání stavbu před povětrnostními vlivy, chladu, horka a zvyšuje její životnost.

Pokud provádíte rekonstrukci anebo chcete vaši (novo) stavbu klasicky zateplit, pak se stačí domluvit na typu a šířce izolace, řešení detailů a my už se o vše postaráme:

Naše služby zahrnují tedy především strojní omítky, sádrové omítky, venkovní strojní omítky, vápenocementové omítky, venkovní strojní omítky, strojní sádrové omítky, jádrové omítky, sádrové stěrky, štukové omítky, strojní fasáda, ale nabízíme také i lité podlahy, sádrokartonymontáž sádrokartonu, ale nabízíme také interiéry na klíč. Pro klienta to znamená dokončení interiéru, dokončení stavby, omítky a malby.

Oblast našeho zaměření je Praha, Praha západ, Beroun, Králův Dvůr, Rudná, Dobříš, Příbram, Černošice, Rokycany, Kladno, Zdice, Hořovice, Mníšek pod Brdy, Hořovice, Unhošť, Hostivice, Vysoký Újezd, Dobřichovice.

Pokud nám pošlete informace k vaší stavbě (např. adresu, půdorysy, řezy, pár fotek pro představu apod.), tak vám spočítáme cenovou nabídku a přijedeme k vám na konzultaci zdarma.