Sádrokartony

Sádrokartonové konstrukce se nejčastěji používají pro snížené stropy (sádrokartonové podhledy) anebo pro sádrokartonové příčky. Většinou jde o systém kovové konstrukce, která se zaklápí sádrokartonovými deskami různého typu dle použití (např. desky bez zvláštních nároků, do vlhkého prostředí, protipožární, akustické apod.) a většinou o tloušťkách 12,5 nebo 15 mm.

Nezáleží na tom, zda bydlíte v paneláku, rodinném době z cihel nebo v dřevostavbě – využit sádrokartonu je všeobecné a prakticky může být kdekoliv. Můžete vytvořit příčky, rozdělit pokoj anebo obložit a vyrovnat tím stěny.

Použití sádrokartonu:

Sádrokarton je jeden z nejspolehlivějších, ale zároveň nejlevnějších stavebních materiálů. Jde o stavební materiál, který je dokonale rovný v ploše, skládá se ze dvou vrstev speciální lepenky a jádra. Druhou složku tvoří tuhé sádrové těsto s přídavkem různých plniv. Kromě toho sádrokarton obsahuje lepidla a pěnidla speciálně navržená pro sádru. Samotná realizace je rychlá a při rekonstrukci vám z bytu nebo domu neudělá staveniště a nečekáte na vysychání jako např. u omítek a jiných „mokrých procesů“. Navíc na sádrokartony můžete aplikovat libovolnou povrchovou úpravu – nátěr, malbu, tapety, obklady atd. Je to lehký a snadno opracovatelný materiál, který nezatěžuje konstrukci domu. Jde o ekologicky odbouratelný materiál a nezatěžuje přírodu po demontáži.

Sádrokartony umí regulovat vlhkost v místnosti podobně jako sádrová omítka, což má dobrý vliv na lidský organismus (dýchací cesty) – při zvýšené vlhkosti je schopný ho absorbovat, a naopak při nižší vlhkosti ji zase uvolňuje zpět do místnosti.

Zateplené sádrokartonové konstrukce může značně urychlit vyhřátí místností. Toto zvláště platí např. u předsazených stěn – tzv. suchá omítka. Samotný materiál (sádrokarton) je na dotek teplý a velmi příjemný materiál pro celý interiér. Sádrokartony mají i další nesporné výhody – např. odhlučnění místností pomocí modrých desek (akustické sádrokartonové desky). Efekt odhlučnění můžete ještě zvýšit použitím akustické minerální vaty.

PROČ SÁDROKARTONY?

Pohrajte si s designem!

Jelikož je sádrokarton dobře a snadno opracovatelný stavební materiál, tak tato výhoda otevírá velké možnosti kreativitě. Můžeme vám udělat sádrokartonové niky, kaslíky na závěsy, aby garnýže nekazili čistý design vašeho interiéru. Nejoblíbenější jsou zabudované LED pásky do podhledu, což je designový prvek, který v každé místnosti vytvoří jedinečnou atmosféru. Na stropním podhledu ze sádrokartonu skvěle vypadá sádrokartonová světelná rampa.

Pro realizaci sádrokartonových konstrukcí (sádrokartony) je potřeba:

Všechny odborné termíny máme zmapované, jedná se např. o sádrokarton, sádrokartony, montáž sádrokartonu, sádrokartonové podhledy, SDK podhled, SDK stropy, sádrokartonové stropy, sádrokartonové konstrukce. Odpovíme Vám i na dotazy typu sádrokartony cena, sádrokartony Beroun a SDK konstrukce. 

Specializujeme se na strojní omítky, sádrové omítky, venkovní strojní omítky, vápenocementové omítky, venkovní strojní omítky, strojní sádrové omítky, jádrové omítky, sádrové stěrky, štukové omítky, strojní fasáda, ale nabízíme i lité podlahy, sádrokartonymontáž sádrokartonu, ale nabízíme také interiéry na klíč. Pro klienta to znamená dokončení interiéru, dokončení stavby, omítky a malby.

Naše oblast zaměření je především Praha, Praha západ, Beroun, Králův Dvůr, Rudná, Dobříš, Příbram, Černošice, Rokycany, Kladno, Zdice, Hořovice, Mníšek pod Brdy, Hořovice, UnhošťHostivice, Vysoký Újezd, Dobřichovice.

Pokud nám pošlete informace k vaší stavbě (např. adresu, půdorysy, řezy, pár fotek pro představu apod.), tak vám spočítáme cenovou nabídku a přijedeme k vám na konzultaci zdarma.